Poradna experta na střevní mikrobiom

RNDr. Petr Ryšávka, Ph.D.

Molekulární biolog a tvůrce unikátních probiotik 4. generace Nyaderm Probio

RNDr. Petr Ryšávka jako první na světě zavedl termín „Prebiotický index potravin“. Ten určuje, jak která potravina podporuje, nebo zabíjí přátelské probiotické bakterie v našem střevě. 

Vystudoval Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor genetika a molekulární biologie.Ve své praxi se věnoval vývoji a výrobě antibakteriálních přípravků, vývoji vakcín a problematice využití mikrobiálních lyzátů pro podporu imunitního systému u lidí. V roce 2008 založil společnost Pharmaceutical Biotechnology.

Pod jeho vedením byla vyvinuta nová generace patentovaných biofilmových probiotik, představujících revoluci v tomto segmentu - Nyaderm Probio.

Aktivně přednáší na farmaceutických a lékařských kongresech, kde se zaměřuje především na vliv střevního mikrobiomu na zdraví člověka. Je členem rady Admirevet, členem Rady Centra materiálového výzkumu na FCH VUT v Brně a konzultantem pro transfer technologií v Centru mezinárodního klinického výzkumu v rámci Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.

 

V případě dotazu nám napište na e-mail ZDE

×

Splátková kalkulačka ESSOX