Regenera activa účinně bojuje proti plešatění

Postupné padání a řídnutí vlasů je problém, se kterým se potýká valná většina populace. Jde o přirozený proces, se kterým se ovšem ne každý lehce smiřuje. Možností pro boj s úbytkem vlasů je mnoho. Přípravky na bázi šamponů či sér a vlasových vod, potravinové doplňky stravy, plazmaterapie a mezoterapie, transplantace vlasů… a méně známá, avšak jedna z nejmodernějších metod na trhu – Regenera activa.

Pokud vám předchozí termíny nic neříkají, nezoufejte, rozebereme si podrobně, jaké jsou možnosti, když vás začnou opouštět kadeře, aniž byste dosáhli věku kmeta.

Na úvod je nutné konstatovat, že článek nepojednává o akutním padání vlasů, které je náhlé, masivní a je nutné odhalit a odstranit příčinu padání vlasů. Zde mluvíme o androgenetické alopecii, čili dědičné plešatosti. Ta se dotýká jak mužů, tak i žen a způsobuje tzv. vzorovou plešatost.

Šampony a pestrá strava nestačí

Víte, že vás čeká a nemine pleš stejně jako vaše rodiče či prarodiče, a tak od puberty jíte zdravě, dopujete se vitaminy a používáte kopřivové šampony? Při dědičné plešatosti to však nestačí. Dokonce i trichologické přípravky proti padání vlasů mohou postupující řídnutí pouze zpomalit, ne však zastavit. Lék na plešatost dosud nikdo nenalezl.

Invazivní a miniinvazivní metody

Invazivní metodou je transplantace vlasů, lékařský zákrok, který s sebou přináší určitá zdravotní omezení – provádí se pod lokální anestezií, trvá většinou celý den a jeho výsledky jsou trvalé. Představuje však také vyšší finanční náklady.

Mezi takzvané miniinvazivní postupy patří mezoterapie, plazmaterapie a Regenera activa. Ty zasahují do pokožky pacienta a tím i do jeho pohodlí v minimální míře. U všech je aplikována léčivá látka mikroinjekcemi do podkoží (mezodermu), tedy cca 4 mm hluboko, kde se dostane k růstovému ústrojí vlasů. Rozdíl pak spočívá ve složení aplikovaného roztoku.

  1. Mezoterapie může být ruční injekční nebo přístrojová. Aplikuje se široká škála minerálů, vitaminů, aminokyselin, nukleových kyselin a koenzymů. Proto je nutné doptat se lékaře či kosmetičky na přesné složení. V závislosti na něm pak mezoterapie podporuje hydrataci, tvorbu kolagenu, elastinu a obnovu buněk. Aplikaci je nutné opakovat, ideálně každý měsíc, a výsledky jsou viditelné většinou po pátém sezení.
  2. Plazmaterapie používá extrakt z krevní plazmy klienta, který je bohatý na krevní destičky a proteiny s léčebným účinkem. Při každém sezení je odebrána klientovi krev, ze které se plazma extrahuje pomocí přístroje podobného odstředivce. Následně se roztok aplikuje injekčně do podkoží v oblasti pleši. Aplikace se opakuje nejprve každý měsíc (po dobu 5 měsíců) a následně jednou za půl roku.
  3. Regenera activa představuje mezník na cestě od jednorázových přípravků a metod k invazivní transplantaci vlasů s trvalými výsledky. Je řešením pro ty, kteří se bojí transplantace, nebo ji nechtějí či nemohou z nějakého důvodu podstoupit. Aplikuje se roztok vytvořený z vlastní tkáně klienta a to jednou – s výsledky až na čtyři roky.

Regenera activa je vhodná pro ženy i muže s počínajícím dědičným plešatěním. Během jednoho hodinového sezení lékař nejprve pod lokální anestezií odebere miniaturní štěpy tkáně z oblasti za uchem. Z nich se pomocí speciálního přístroje odstředí růstové buňky, které jsou ihned podkožně aplikovány do oblasti pleši. Růstové buňky nastartují proces obnovy vlasů postižených androgenetickou alopecií. Vlasy opět zesílí, zhutní a po půl roce od aplikace jsou viditelné výsledky.

Pokud nevíte, která z navrhovaných metod je pro vás ta pravá, je dobré podstoupit trichologické vyšetření, které odhalí aktuální fázi vašeho padání vlasů.

×

Splátková kalkulačka ESSOX